Tanıktı şüpheli oldu! İlk defa gözaltına alındı

Son Güncelleme: 07 Şubat 2018 Çarşamba 10:23

Bir dönem FETÖ’nün “Emniyet İmamı” olarak görev yapan Kemalettin Özdemir, FETÖ soruşturması çerçevesinde şüpheli olarak ilk defa gözaltına alındı. Özdemir’in ifadesinden sonra, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. Özdemir, cemaatin Emniyet içinde yayılmasını sağlayan ilk ekipten olduğunu açıklamıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kapatılan Turgut Özal Üniversitesi’ne yönelik soruşturması kapsamında Özdemir, dün gözaltına aldı. Özdemir, savcılık sorgusundan sonra adli kontrol şartı ile nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Özdemir ifadesinden sonra serbest bırakıldı.

FETÖ’ye yönelik sürdürülen çok sayıda soruşturmada ve çatı ana davasında tanık olarak dinlenilen Özdemir’in şimdiye kadar şüpheli olarak ifadesine başvurulmamıştı. Özdemir FETÖ çatı ana davasının iddianamesinde tanık sıfatıyla yer almıştı. 

İLK EKİPTENİM 

Özdemir katıldığı programlarda cemaatin emniyet içinde yayılmasını sağlayan ilk ekipten olduğunu anlatarak

“1980’de ‘emniyet imamlığım’ başladı denebilir. Arkadaşlara sohbet verirdik. O dönemde dinleme, soru çalma falan yoktu. O dönem güzel bir dönemdi. Polisler çok soru sorardı. Mesela ‘ailemizi emniyetin tahsis ettiği araca bindirebilir miyiz?’ diye sorarlardı mesela. O dönemde imamlık çok zevkliydi. Onlara ‘siz gibi düşünen arkadaşlar varsa onlar da gelsinler’ dedik. Öyle de oldu. Gerçek manasıyla o dönem gerçekten imamlık mevcuttu” demişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım