Suudi Arabistan Yemen'i vurdu!

  • 1925
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Kasım 2017 Cumartesi 12:39

Dünyanın gündemindeki Suudi Arabistan'da sular durulmuyor... Suudi Arabistan İran'a yakın Husilerin denetiminde olan Yemen'in başkenti Sana'ya hava saldırısı yaptı.

Suudi Arabistan, İran destekli Husilerin kontrol ettiği Yemen'in başkenti Sana'ya gece saatlerinde hava saldırısı yaptı. Savunma Bakanlığı binası hedef alınırken çevredeki evler de patlamanın etkisi ile yıkıldı.

Reuters haber ajansının bu sabah olay yerinden geçtiği fotoğraflar, büyük bir yıkımı gösteriyor. Günün ağarması ile insanlar vurulan binaların çevresinde toplandılar.

Geçtiğimiz hafta pazar sabah karşı da Yemen Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a balistik füze saldırısında bulunmuş ancak saldırı önlenmişti. Saldırıda  Kral Halid Uluslararası Havalimanı’nı hedef alınmış Riyad yakınlarındaki füze savunma sistemi sayesinde havada etkisiz hale getirilmişti.

Bu gelişmeden sonra Suudi Arabistan'da yolsuzluk krizi patlak verdi. 11 prens ve 4 bakanın da aralarında bulunduğu onlarca isim gözaltına alındı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım