Suudi Arabistan Prensi İran'ı 'doğrudan askeri saldırganlık' ile suçladı

  • 1004
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 07 Kasım 2017 Salı 13:15

Suudi Arabistan Prensi Muhammed Bin Salman Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a yaptıkları balistik füze saldırısı ile alakalı açıklamalar yaptı.

Suudi Arabistan Prensi Muhammed Bin Salman devlet ajansı SPA'ya verdiği demeçte İran'ı 'doğrudan askeri saldırganlık' ile suçladı. 

Haberde İran'ın Husilere Suudi Arabistan'ı hedef alan balistik füzeler vermesinin 'savaş eylemi' olarak görülebilecek 'açık ve doğrudan askeri saldırı' olduğu iddia edildi.

KARŞILIKLI AÇIKLAMALAR DÜN BAŞLAMIŞTI

İran Dışişleri sözcüsü Kasımi Yemen'den Riyad'a atıldığı ifade edilen balistik füzenin arkasında İran'ın olduğu suçlamalarını 'adaletsiz, sorumsuz, yıkıcı ve provokatif' olarak tanımlamıştı.

Bu açıklamanın ardından saatler sonra Suudi Arabistan'dan jet bir cevap geldi. Açıklamada "İran'a uygun yanıt verme hakkını saklı tutuyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım