Suriyeli çocukları dilendiren çeteye operasyon

Son Güncelleme: 12 Eylül 2017 Salı 09:15

Suriyeli çocukları 1000 TL karşılığında dilendiren çete polis ekiplerinin yaptığı operasyon ile yakayı ele verdi.

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü birimleri, İstanbul ilinde dilendirilen çocukların para karşılığında kiralanıp getirildiği ihbarı üzerine çalışma başlattı. Beş ay boyunca teknik ve fiziki takipten sonra polis, çocukların Halep'teki ailelerine bin lira para verilerek kiralandıklarını ve daha sonra getirildikleri İstanbul ilinde dilendirildiklerini belirledi.

Alınan haberlere göre, çetenin kiraladığı çocuklar belirlenirken, takip sonucunda alıkonuldukları yerler belirlendi. Çocukları dilendiren çete üyelerinin de kimlikleri tespit eden polis dün sabah operasyon için düğmeye bastı.

Başta Hatay olmak üzere Adana ve İstanbul illerinde 93 adrese eş zamanlı baskın yapan polis 12 çete üyesini gözaltına aldı. Polis zorla alıkonulan ve dilendirilen 36 çocuğu da kurtardı. Çocuklar sağlık kontrolünden geçirilerek Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Soruşturma çok yönlü bir devam ediyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım