Suriye ordusundan İsrail uçaklarına müdahale

Son Güncelleme: 15 Şubat 2018 Perşembe 11:57

Suriye'nin güneyindeki Kuneytra bölgesinde hava sahası ihlali yapan İsrail’e ait keşif uçaklarına Suriye Hava Kuvvetlerinden müdahale...

Suriye resmi haber ajansı SANA’dan alınan habere göre, geçtiğimiz hafta sonu Suriye ordusu tarafından F-16’sı düşürülen İsrail, keşif uçakları ile bir defa daha ülkenin sınırına girme girişiminde bulundu. 

Suriye Hava Kuvvetleri, Kuneytra bölgesinde hava sahasını ihlal eden İsrail uçaklarına müdahale etti ve uçakları hava sahasından çıkmaya zorladı.

İsrail, 10 Şubat’ta Golan Tepeleri’ne giren İran’a ait bir İHA’yı ve Suriye’deki İran hedeflerini vurmuştu. İsrail askeri kaynakları, Suriye'de 3'ü Suriye hava savunma sistemi bataryası ve 4'ü İran tesisi olmak üzere 12 hedefe saldırı düzenlediklerini duyurmuştu.

Suriye ordusu da İsrail’e ait bir F-16 uçaksavar sistemlerle düşürülmüştü.

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım