Sosyal medyadan terör propagandası yapanlara operasyon

Son Güncelleme: 23 Ocak 2018 Salı 11:36

İzmir ili merkezli 3 şehirde Zeytin Dalı Harekatı ile alakali PKK terör örgütü lehine propaganda yapan ve sokağa çıkma çağrısı yapan 23 zanlı gözaltına alındı.

İzmir merkezli 3 kentte "Zeytin Dalı Harekatı"yla ilgili sosyal medyadan terör örgütü PYD/PKK lehine propaganda yapan ve halkı sokak eylemlerine yönlendirdiği öne sürülen 23 zanlı gözaltına alındı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat ve Siber Suçlarla Mücadele şubeleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu İzmir'in Menemen, Torbalı, Bayındır ve Çeşme ilçeleriyle Denizli ve Manisa ilinde eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyon sonucunda içlerinde HDP İzmir İl Başkanı Çerkez Aydemir'in de bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreserinde yapılan aramada bir av tüfeği, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

Ayrıca toplu ulaşım araçları ile meydanlarda vatandaşları rahatsız edecek şekilde terör örgütü propagandası yaparak kayda aldıkları görüntüleri çeşitli sitelerden paylaşan kişilere yönelik operasyonlarda ise 6 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin Bornova Küçük Park'ta eylem yapma hazırlığında olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım