Sondaj makinesi devrildi... Ankara İzmit seferleri durdu

Son Güncelleme: 12 Ağustos 2017 Cumartesi 11:15

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde tren yolu inşaatını yapmakta kullanılan sondaj makinesinin devrilmesi neticesinde enerji nakil hatları koptu. Ankara ile İzmit arasında tren seferleri durduruldu.

Olay, sabah saatlerinde İzmit Körfez Mahallesi Salim Dervişoğlu Caddesi”nde gerçekleşti. Banliyö seferlerini yapacak tren raylarının döşenmesi öncesi sondaj çalışması yapan iş makinesi devrildi. İş makinesi demiryolu üzerindeki enerji hatlarını koparırken, olayda yaralanan olmadığı öğrenildi.

İşçilerin haber ile tren seferleri durduruldu. İtfaiye, polis birimleri gelirken, kopan enerji hatlarının oluşturabileceği tehlikeye karşı tedbir aldı. Tren yolunun yanından geçen D-100 Karayolu’nda ulaşım tek şeritten sağlandı.

Demiryolları görevlileri bölgede çalışma yaparken, Ankara ile İzmit arasında yüksek hızlı tren ve banliyö tren seferleri durdu. Devrilen iş makinesinin vinçle kaldırılması ve enerji hatlarının onarımı için çalışmalar başlatıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım