Son KHK ile mahkum takası dönemi

Son Güncelleme: 26 Ağustos 2017 Cumartesi 13:29

Resmi Gazete’de dün yayımlanan 693 ve 694 sayılı KHK’lar ile sağlık, spor, eğitim ve yargı alanında mühim değişiklikler yapıldı. Buna göre, Türkiye'de tutuklu bulunan başka ülke vatandaşı mahkumlar, Cumhurbaşkanı'nın arzusu ile Türk mahkumlarla takas edilebilecek.

Yeni KHK ile gelen düzenlemeye göre; Türk vatandaşları hariç olmak üzere, ‘Irkı, etnik kökeni, dini, vatandaşlığı sebebi ile cezalandırılmayacağı, onur kırıcı ceza veya muameleye tabi tutulmayacağı ya da işkence ve kötü muameleye maruz kalmayacağına ilişkin güvenceler bulunması' kaydı ile, hükümlü milli güvenliğin veya ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde Dışişleri Bakanı'nın talebi üzerine Adalet Bakanı'nın teklifi ve Cumhurbaşkanı'nın onayı ile başka bir ülkeye iade edilebilecek.Başka bir ülkede tutuklu ya da hükümlü bulunanlar ile takas edilebilecek.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım