Somali şokta! Ölü sayısı 189'a yükseldi...

Son Güncelleme: 15 Ekim 2017 Pazar 14:10

Somali'nin başkenti Mogadişu'da dün yapılan bombalı saldırı sonucunda yaşamını yitirenlerin sayısı 189'a çıktı. Can kaybı bir anda 23'ten 85'e çıktı. Ülkede 3 günlük yas ilan edildi.

Reuters haber ajansından alınan son dakika bilgisine göre Somali'nin başkenti Mogadişu'da dün yapılan bombalı saldırılarda  hayatını kaybedenlerin sayısı 189'a yükseldi. 

Saldırının sorumlusu olarak terör örgütü Eş-Şebab'a işaret ediliyor.

Mogadişu'de dün toplu taşıma araçları için kullanılan bir istasyonun yakınlarında düzenlenen bombalı saldırıda son gelen açıklamaya kadar 23 kişinin öldüğü biliniyordu. Fakat sayı 85 olarak değiştirildi. Olayda onlarca yaralı olduğu da belirtiliyor.

3 günlük yas ilanı

Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu, "bombalı sadırıda hayatını kaybedenlerin anısına  ülkede bugünden başlamak üzere üç günlük ulusal yas ilan edildiğini" ifade etti.

TÜRKİYE AMBULANS UÇAK GÖNDERİYOR

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yardım götürmesi ve yaralıları Türkiye'ye getirmesi için Somali'ye askeri ambulans uçak gönderilmesi talimatı verdiği öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım