Şile sahilinde acılı bekleyiş sonlandı! Aileler yas içinde!

  • 4461
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 03 Kasım 2017 Cuma 14:55

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Şile açıklarında batan demir yüklü kuru yük gemisi ile alakalı sürdürülen arama çalışmalarında, 2 mürettebatın cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.

3 gündür Şile sahilinde umutlu bekleyişlerini sürdüren mürettebat yakınları acı haber ile yıkıldılar. Kayıp 9 kişi için arama çalışmaları sürerken, Şile Kaymakamı Salih Yüce, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Arif Cemil Özkurşun ve Şile Devlet Hastanesi Başhekimi batan geminin bulunduğu alana gittiler.

Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada,

"İstanbul ili Şileilçesi 7 deniz mili açıklarında batan ticari geminin yeri tespit edilmiştir. 3 Kasım 2017 tarihinde icra edilen arama kurtarma ve dalış faaliyetleri neticesinde 2 mürettabatın cansız bedenine ulaşılmıştır." denildi.

Gemlik'ten Karadeniz Ereğli'ye giden demir yüklü "Bilal Bal" adındaki kuru yük gemisinden evvelki gün yardım sinyali alınması üzerine, bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.

Bahsi geçen çalışmalar sonucunda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı "TCG ALEMDAR" gemisi tarafından kayıp geminin yeri belirlenmiş ve aramalar bu noktada yoğunlaştırılmıştı.

Gemide kaptan, ikinci kaptan, başmühendis, ikinci makinist, iki usta gemici, bir gemici, iki yağcı ve bir aşçı ile mürettebat harici bir kişinin bulunduğu açıklanmıştı.

Acı haberi alan mürettebat yakınları ise Şile sahiline koştular. Burada yetkililerle konuşarak bilgi alamaya çalışan mürettebat yakınları gözyaşlarına boğuldu. Bazı mürettebat yakınlarının ise sinir krizi geçirdiği görüldü. Sinir krizi geçiren mürettebat yakınlarına, sahilde hazır bekletilen sağlık ekipleri müdahale etti.

 '1. KAPTAN KARTAL'DA İNDİ' İDDİASI

Gemide bulunan diğer mürettebatı arama çalışmaları sürerken gemide 1. kaptanının bulunmadığı meydana çıktı. Kaptanın ara durak olan Kartal'da gemiden indiği öne sürüldü.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım