Silah kaçakçısı kızın 6 silahı çantasından, 1 silahı ise bakın nereden çıktı!

Son Güncelleme: 16 Aralık 2017 Cumartesi 12:21

Konya ilinde ülkeye kaçak yollarla getirilen 7 tabanca ile yolcu otobüsünde yakalanan üniversite öğrencisi, 21 yaşındaki Banu A. ve ona silahları verdiği belirlenen 38 yaşındaki Ömer T. sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı. 6 tabancanın kol çantasında, diğeri ise genç kızın sütyeninde bulunduğu ifade edildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Şube birimleri, Güneydoğu’dan Konya iline 1'i kadın 2 şüphelinin yolcu otobüsüyle kaçak yollarla tabanca getireceği ihbarını aldı.

Bunun üzerine otobüsü tespit eden ekipler operasyon için harekete geçti. Polis, Banu A. ve Ömer T.’yi bindikleri otobüste yakalayıp gözaltına aldı. Yapılan aramada genç kızın kol çantasından 6 tabanca ele geçirildi. Banu A.’nın yapılan üst aramasında ise sütyenine sakladığı 1 tabanca daha bulundu.

Üniversitede işletme bölümü 3’ncü sınıfta okuduğu belirtilen ve para karşılığında kuryelik yaptığı belirlenen Banu A. ile ona bu silahları verdiği öne sürülen besici Ömer T., polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Her iki zanlı da, ‘Silah kaçakçılığı ve Ateşli silahlar kanuna muhalefet’ suçlarından tutuklandı. Yaklaşık 200 bin lira değerinde olduğu öne sürülen tabancalara polis tarafından el konuldu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım