Siirt ve 20 şehirde FETÖ operasyonu: 26 gözaltı

Son Güncelleme: 29 Ocak 2018 Pazartesi 05:51

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin 'askeri yapılanması'na karşı sürdürülen soruşturma çerçevesinde, Siirt merkezli 20 şehirde eş zamanlı operasyonlar yapıldı. İçlerinde rütbeli askerlerin de olduğu 26 şüpheli, gözaltına alındı.

Siirt Emniyet Müdürlüğü'nden konu ile alakalı yapılan yazılı açıklamada, operasyonun 20 şehirde eş zamanlı başlatıldığı ve 26 şüphelinin gözaltına alındığı ifade edilerek, şöyle denildi:

 

"İl Emniyet Müdürlüğümüzce FETÖ/PDY terör örgütünün askeri yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; 26 Ocak 2018 tarihinde Siirt merkezli 20 farklı ilde eş zamanlı olarak, ilimizde görev yapmış 31 şahsa yönelik yapılan operasyon neticesinde; görevde olan/ihraç edilen 1 binbaşı, 2 üsteğmen, 11 astsubay, 10 uzman erbaş, 1 öğretmen ve 1 ev hanımı olmak üzere toplam 26 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Firari konumunda olan 5 şahsın yakalama çalışmaları devam etmektedir."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım