Şemdinli Tekeli köyünden kahreden haber: 2 şehit

Son Güncelleme: 23 Eylül 2017 Cumartesi 13:49

Hakkari ilinin Şemdinli İlçesi'nden flaş haberi... Irak sınırında bulunan Tekeli Köyü'ndeki üs bölgesine, PKK'lı teröristlerce ağır silahlarla ateş açıldı. Saldırıda modüler üs bölgesi çalışması sonucunda 1 asker ve 1 sivil işçi şehadete ererken, 2 asker yaralandı.

Hain saldırı bu sabah Irak sınırındaki 2 bin 867 rakımlı Tekeli Üs bölgesine yönelik yapıldı. Irak topraklarındaki Hakurk bölgesinden, modüler üs bölgesi çalışmaların yapıldığı yere doçka uçaksavarı, havan ve roketler ile ateş açıldı. Açılan ateş sonucunda 1 asker ile 1 sivil şehadete ererken 2 asker de yaralandı. Yaralı askerler, helikopter ile Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Hakkari Valiliği, Tekeli Bölgesi'ne yapılan saldırı ile ilgili açaklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"23.09.2017 günü ilimiz Şemdinli İlçesi Tekeli Taburu'na bağlı 2 bin 867 rakımlı tepeye sınırın Irak tarafından bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havan, roket ve doçka atışı sonucu, modüler üs bölgesi çalışmasında görevli 1 işçi ve bölge emniyetinden sorumlu 1 askeri personel şehit olmuştur, 2 askeri personel ise yaralanmıştır. Yaralı personellerin tedavileri sevk edildikleri Yüksekova Devlet Hastanesinde devam etmektedir. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmış olup, konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

Hakkari ilinde Tekeli Üs bölgesine Kuzey Irak tarafından doçka ve katyuşa ile yapılan saldırı sonucu şehit olan sözleşmeli Er Sercan Fidan’ın Edirne ilinin Meriç İlçesinin Küplü beldesindeki baba ocağına şehit ateşi düştü. Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olduğu öğrenilen Sercan Fidan’ın bir yılı aşkın süredir sözleşmeli er olarak görev yaptığı öğrenildi. Şehit sözleşmeli Er Sercan Fidan’ın evlilik hazırlıkları yaptığı ve bir süre önce de babaannesinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım