Selim Erdoğan kullandım ama satmadım dedi... İşte cezası!

Son Güncelleme: 02 Ocak 2018 Salı 10:10

Dizi ve sinema oyuncusu 46 yaşındaki Selim Erdoğan, ‘uyuşturucu madde üretimi ve satışı’ suçundan yargılandığı davada 11 sene 8 ay hapis cezası aldı. Kararın kesinleşmesi ile beraber Erdoğan 6 sene 7 ay 20 gün tutuklu kalacak. Mahkemenin gerekçeli kararına göre, Erdoğan’ın evinde, hassas terazi, termometre ve esrar öğütme cihazı ele geçirildi. Halen tutuklu olan Erdoğan, uyuşturucu kullandığını kabul etti ancak ticaretini yapmadığını ifade etti.

Muğla Ağır Ceza Mahkemesi’nin 14 sayfalık gerekçeli kararına göre Selim Erdoğan, Marmaris ilçesinde kiracı olduğu villada 25 Nisan 2017’de gözaltına alındı. Erdoğan’ın uyuşturucu ticareti yaptığı ile alakalı ihbar sonrası jandarma ekipleri villada arama yaptılar.

HASSAS TERAZİ YAKTI

Evde, 840 gram esrar maddesinin yanı sıra, mutfakta kullanılan hassas terazi, dijital termometre, metal esrar öğütme aparatı ve nem alıcı cihazlar da ele geçirildi. Çıkarıldığı sulh ceza hâkimliği tarafından tutuklanan Erdoğan, uyuşturucu madde kullandığını kabul etti, fakat söz konusu maddenin ticaretini yapmadığını kesin bir dille ret etti.

YEMEK İÇİN KULLANIYORUM

Elde ettiği gelirin iyi seviyede olabildiğini belirten Erdoğan, hassas terazi için ise

“Bekâr yaşıyorum. Söz konusu hassas teraziyi de evde yemek yaparken kullanıyorum. Hangi malzemeden kaç gram kullanacağımı bu terazide tartıyorum” dedi.

TİCARETİNE İHTİYACIM YOK

Erdoğan mahkemedeki ifadesinde

“Uyuşturucu maddelerin tohumlarını kullanarak hint kenevirlerini yetiştirdim. Ben, uyuşturucu satarak gelir sağlamaya ihtiyacı olan biri değilim. Kendi gelirim bana fazlasıyla yeter. Yakın bir arkadaşımın ölümü sebebiyle bu yollara saptım, özür dilerim” dedi.

MAHKEME İKNA OLMADI

Yapılan yargılama sonrası mahkeme açıkladığı gerekçeli kararda, Erdoğan’ın verdiği ifade için “Kendisini kurtarmaya yönelik” olarak değerlendirdi. Mahkeme, ele geçirilen esrar maddesinin gramı ve malzemelerin niteliğini, uyuşturucu maddenin üretimi ve ticareti çerçevesinde değerlendirdi. Mahkeme, Erdoğan’a, hint keneviri ekme suçundan 3 yıl 4 ay, uyuşturucu madde ticareti suçundan ise 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

6 YIL 7 AY HAPİSTE KALABİLİR


Erdoğan’a verilen 3 sene 4 aylık ceza için istinaf yolu, 8 yıl 4 aylık ceza için ise temyiz yolu açık. Anılan kararda verilen hapis cezasının kesinleşmesi durumunda Erdoğan fiilen 6 yıl 7 ay 20 gün cezaevinde kalacak. Erdoğan cezaevinden çıktıktan sonra da 12 ay denetimli serbestlik koşullarına uymak zorunda kalacak.

ÇİÇEK TAKSİ’NİN ABUZERİ…

Bugüne kadar çok sayıda dizi ve sinema filminde rol alan ünlü oyuncu Selim Erdoğan, Çiçek Taksi filminde canlandırdığı Abuzer Edalı rolü ile hafızalarda yer aldı. Erdoğan, Eşkıya, Hokkabaz, Duvara Karşı, Vizontele Tuuba, Muro gibi 14 sinema filminde de rol aldı. Geçen 26 Nisan'da tutuklanan Erdoğan halen Muğla E Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım