Şehidin intikamı alındı, o teröristin cesedi bulundu

Son Güncelleme: 19 Ağustos 2017 Cumartesi 16:49

Tunceli ilinde şehit düşen 24 yaşındaki Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz'ın intikamı alındı. O gece yapılan operasyon sonucunda yaralanıp kaçan teröristin cesedi bulundu.

 

11 Ağustos 2017 tarihinde merkeze bağlı Esenyurt kırsalında PKK'lı teröristler ile güvenlik kuvvetleri arasında çıkan çatışmada  Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz şehit olmuş, 2 askerde yaralanmıştı. Bölgede o gece gerçekleştirilen operasyonda bir terörist yaralı halde kaçmış fakat kalaşnikof silahı ele geçirilmişti. Esenyurt kırsalında hem arama tarama hemde operasyonu sürdüren Jandarma özel harekat timleri yaralı olarak kaçan teröristin cesedine ulaştı.

Tunceli Valiliğince  yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Esenyurt köyü kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan arama tarama faaliyetinde 1 erkek terörist cesedi bulunmuştur. Cesedin JÖH timinin  11.08.2017 tarihinde 22.45 sıralarında aynı bölgede çıkan temasta vurulmuş olduğu kesinleşmiştir. Aynı bölgede bir kalaşnikof da ele geçirilmişti"

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım