Sapık öğretmene 22 sene!!!

Son Güncelleme: 25 Eylül 2017 Pazartesi 14:36

Hatay ilinde 44 yaşındaki öğretmen Abdullah T., 16 yaşındaki 2 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklu yargılandığı davada 22 yıl 10 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz ocak ayında gerçekleşen olayda, Dörtyol İlçesi’ndeki bir devlet okulunda fen bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Abdullah T., iddialara göre, öğrencileri K.T. ve M.Y.’ye kendi evinde özel ders verirken cinsel istismarda bulundu.

Okulda sinir krizi geçirip bayılan K.T.’nin öğretmenlerine olayı anlatması ile ortaya çıkan cinsel istismar sonrası başlatılan soruşturmada, Abdullah T., tutuklandı. İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, hakkında ’tehdit, hürriyeti yoksun kılma ve cinsel istismar suçlarından dava açılan Abdullah T., yaptığı savunmalarında suçsuz olduğunu öne sürdü. Son kez hakim karşısına çıkan Abdullah T., 22 yıl 10 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Mağdur öğrencilerin vekili Avukat Yusuf Uyar, verilen kararın adil olduğuna inandığını dile getirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım