Şanlıurfa'da yıkım gerilimi!

  • 25139
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 04 Kasım 2017 Cumartesi 15:40

Şanlıurfa ilinin Birecik ilçesinde, Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararı ile Sancak Mahallesindeki yıkım kararını uygulamak isteyen belediye ekipleri bölge halkı tarafından engellendi.

Gerilim yaşanmaması için devreye giren Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, kurul kararını uygulamak zorunda olduklarını ifade ederek vatandaşlardan anlayışlı davranmalarını istedi.

Sancak Mahallesinde “Sit Alanı” üzerine kurulan Sancak Tayize Evi için kurulun verdiği yıkım kararı Birecik Belediyesi ile mahalle sakinlerini karşı karşıya getirdi. Kurulun kararını uygulamak için Sancak Mahallesine gelen Birecik Belediyesi yıkım ekiplerine bölge halkı müdahale ederek, bazıları ise iş makinelerinin önüne geçip Belediye ekiplerinin görevini yapmasına mani oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı,

“Kurul burasıyla ilgili yıkım kararı verdi. Bu nedenle Kurul kararına uyulması gerekiyor" dedi. Halkı sakinleştirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım