Şahmerdan Sarı cezaevine gönderildi

Son Güncelleme: 14 Şubat 2018 Çarşamba 15:10

''Vasat terör örgütü yöneticiliği'' suçundan hapis cezası alan Şahmerdan Sarı, Emniyet'te gerçekleştirilen işlemlerinden sonra cezaevine gönderildi.

"Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve Türkiye'ye iade kararından sonra Irak'ın Erbil şehrinden İstanbul iline getirilen Şahimerdan Sarı, sevk edildiği Bakırköy Adliyesi'ndeki işlemlerinden sonra cezaevine gönderildi.

Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 2011 senesinde "Vasat terör örgütü yöneticiliği" suçundan verilen 12 sene 6 ay hapis cezası kesinleşen Sarı, kırmızı bültenle aranması sebebi ile Irak'ta yakalanıp cezaevine konuldu.

Tükiye'ye iade işlemlerinin kabul edilmesinden sonra dün tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı'na getirilen Sarı'nın, Havalimanı Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı.

Sabah saatlerinde Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilen Sarı, Silivri Ceza İnfaz Kurumu İrtibat Bürosu'ndaki işlemlerinin ardından Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Şahimerdan Sarı, Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 2011 yılında, "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, kararın açıklandığı tarihte Türkiye'de olmaması üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yakalama kararı üzerine hakkında kırmızı bültenle arama emri verilmişti.

Kırmızı bültenle aranırken Irak'ta yakalanan Sarı, yaklaşık 3,5 yıldır bu ülkede cezaevinde tutuluyordu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım