Rusya'dan Türkiye'ye destek

Son Güncelleme: 27 Eylül 2017 Çarşamba 13:04

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri satın alma kararı vermesine karşı başta ABD ve diğer NATO ülkelerinden konu ile alakalı sert eleştirilerine "Kimsenin uluslararası hukuka uygun bir anlaşma için bizi eleştirmeye hakkı yok" cevabını verdi.

Peskov'a, yaptığı basın toplantısında, Türkiye'nin, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri satın alma kararı vermesi sebebi ile NATO'daki müttefikleri tarafından eleştirilmesi ile alakalı bir soru yöneltildi.


Peskov soru karşısında şunları söyledi:

"Hiç kimsenin, tamamen uluslararası hukuka uygun bir biçimde askeri ve teknik alanda yaptıkları, ayrıca üçüncü bir ülkeyi kesinlikle hedef almayan bir işbirliği yüzünden Rusya ve Türkiye'yi eleştirmeye hakkı yok. Bu nedenle kimsenin bu konuda eleştirel ifadeler kullanması için bir dayanak da yok."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım