Rusya, yeni bir füze savunma sistemini test etti

  • 1152
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Kasım 2017 Cuma 12:07

Rusya Savunma Bakanlığı, Kazakistan’daki Sarı Şagan askeri poligonunda modernize edildiği söylenen yeni bir füze savunma sistemini denedi. Test çalışmalarının görüntüleri YouTube’da yayınlandı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Sarı Şagan askeri poligonunda modernize edilmiş yeni bir füze savunma sisteminin test görüntülerini yayınladı. Füze savunma sisteminin isminin ne olduğu ile alakalı bilgi verilmedi, fakat deneme çalışmalarının başarıyla tamamlandığı, belirlenen hedefin başarıyla vurulduğu aktarıldı.

Daha evvel de Rus Hava Kuvvetleri’nin yeni bir füze savunma sistemini denediği belirtilmiş ve sistemin ismi verilmemişti. Denenen sistemin Rusya’nın başkenti Moskova’yı hava saldırılarından koruyan A-135 füze sistemi ya da A-235 sistemi olduğu tahmin ediliyor.

Moskova’yı hava saldırılarından koruyan A-135 füze savunma sistemleri ayrıca herhangi bir füze saldırısı hakkında bilgi veriyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım