Rusya Genelkurmay Başkanından şok ABD açıklaması!

  • 2111
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 04 Nisan 2018 Çarşamba 15:29

Rusya Genelkurmay Başkanı Sergey Rudskoy, ABD’nin Suriye’de 'herkesin herkese karşı' olabileceği çok büyük ve kapsamlı bir savaşa yol açacak çatışma potansiyeli yüklediğini dile getirdi.

Mosova Uluslararası Güvenlik Konferansı'nda demeç veren Rudskoy, Washington’ın Suriye’yi parçalama yönünde hareket ettiğini ifade etti. 

Rudskoy, ABD’nin Suriye’yi yeni bir savaşa hazırladığını dile getirerek, ülkeye ‘herkesin herkese karşı’ olabileceği büyük bir savaşa yol açacak çatışma potansiyeli yüklediğini kaydetti.

Rudskoy terörle mücadele operasyonunun sonuçları ve Doğu Guta’daki  durum hakkında da bilgi verdi.

Rudskoy’un açıklamasına göre, Suriye’de Rusya ve İran’ın desteğiyle 65 binden fazla militan öldürüldü. 1245 yerleşim birimi ve 113 bin kilometre karelik alan teröristlerden 6 bin 500 hektarlık alan, 1500 kilometreden fazla yol ve 17.200 bina patlayıcılardan temizlendi.

Rudskoy “Göçmenler teröristlerin insani koridor üzerinden ayrıldığı Doğu Guta’daki yerleşim birimlerine dönüyor. Önümüzdeki günlerde Doğu Guta’daki insani operasyonun sona ermesi gerekiyor” dedi. Rudskoy, Rusya’nın Suriye hükümetiyle işbirliği ile Doğu Guta’dan 156.620 kişiyi tahliye ettiğini söyledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım