Rejim güçleri TSK ve ÖSO’ya karşı YPG’yi desteklemek için Afrin’e girdi

Son Güncelleme: 20 Şubat 2018 Salı 17:57

Dün ortaya atılan ama arkasından pek bir açıklama gelmeyen Esad güçlerinin Afrin’e gireceği iddiası bugün YPG Sözcüsü tarafından doğrulandı.

Sputnik’e demeç veren YPG Afrin Sözcüsü Brusk Haseke, Suriye’ye bağlı olan rejim güçlerine bağlı askerlerin Afrin’e girdiklerini ve bu ordunun Afrin halkına yardım etmek için geldiğini dile getirdi.

TSK tarafından Afrin’deki terör unsurlarının tamamının yok edilmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nda 1 ay geride kaldı. Bir ayın bitmesi ile binlerce terörist etkisiz hale getirilirken birçok köy de YPG’nin elinden alındı.

Bu sırada PYD/YPG’li teröristlerin Beşar Esad’a bağlı olan kuvvetler ile anlaştığı ve bu kuvvetlerin Afrin’e gireceği iddia edilmişti. Bugün bu konu ile alakalı somut gelişmeler meydana geldi. 

PKK terör örgütünün Suriye kolu olan YPG’nin Afrin Sözcüsü Brusk Haseke, yaptığı açıklama ile Esad’a bağlı rejim güçlerinin Afrin’e giriş yaptıklarını onayladı.

DEVLET TELEVİZYONU GÖRÜNTÜLERİ YAYIMLADI

Suriye devlet televizyonu olan El İhbariye, rejime bağlı ve ağır silahlı milis kuvvetlerinin yüzlerce üyesinin Afrin'e girişi ile alakalı görüntüleri yayımladı.

 

YPG’YE DESTEK OLMAK İÇİN

Suriye rejim kuvvetlerinin Afrin'e giriş yaptığını açıklayan terörist grup YPG’nin Sözcüsü Haseke, Suriye hükümet güçlerinin Afrin'e girdiği iddialarının doğru olduğunu, bu gücün, YPG'nin yanında olarak Türk askeri ve ÖSO'ya karşı savaşmak için bugün Afrin'e geldiğini ve Afrin halkına yardım etmek ve savunmak için girdiklerini iddia etti ve Afrin’e ne kadar birliğin girdiği ile alakalı rakam veremeceğini, bunun askeri bir mesele olduğunu ilave etti.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım