PYD/PKK'lı terörist itiraf etti... Her evde 2-3 tane vardı...

Son Güncelleme: 02 Şubat 2018 Cuma 16:17

Afrin  kırsalında yakalanan terör örgütü PYD/PKK mensubu Mahmud, "Bulunduğumuz köyde her  evde 2-3 olmak üzere 60-70 YPG'li vardı ve bunların tamamı silahlıydı" dedi. "YPG  bana ve benim gibi köylülere silah vererek araziye çıkmamızı ve bilgi toplamamızı  istiyordu. Bize verilen silahlarla köydeki diğer YPG'lilerle birlikte arazi  kontrolü yapıyorduk" şeklinde konuştu.

Suriye'nin Afrin bölgesinde güvenlik kuvvetleri ile çıkan çatışmada yaralı yakalanan terör örgütü PYD/PKK mensubu ifadesinde, köylerini işgal eden terör örgütünün kendilerine silah dağıttığını, her evde en az 2-3 silahlı örgüt üyesinin bulunduğunu itiraf etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO) desteği ile 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatının 2. gününde Afrin  kırsalındaki Şeyhozor köyü, çatışmanın ardından terör örgütü PYD/PKK'dan  arındırıldı.

Bu esnada köyde bulunan ve çatışmada sol bacağından yaralanan  PYD/PKK'lı terörist Muhammed Mahmud, Türkiye'ye getirilip tedavi ettirildikten sonra jandarmada ifade verdi.

Mahmud, ifadesinde, Suriye'nin Qestele şehrinde çiftçilik yaptığı  sırada iç savaşın başladığını, eşi ve 9 çocuğuyla Afrin'in Şeyhozor köyüne  yerleştiğini belirtti. Mahmud, bir süre sonra bölge kontrolünün PKK'ya geçtiğini  ardından terör örgütünün isim değiştirerek YPG adını aldığını anlattı.

Terör örgütü PYD/PKK üyesi Mahmud, ifadesinde şu bilgileri paylaştı:

"Köye 2-3 yıl önce YPG'den bazı şahıslar geldi ve bize YPG kimliği  dağıttılar. Benim 9 çocuğum vardı, bir oğlum ve bir kızım YPG'ye katıldılar.  Afrin bölgesinde faaliyette bulundukları sırada kızım Lezgin çatışmada yaralandı,  örgütün onu tedavi ettirmediğini duyunca gidip kızımı aldım ve tedavisini  yaptırdım, sonra bizimle birlikte yaşamaya başladı. Bulunduğumuz köyde her evde  2-3 olmak üzere 60-70 YPG'li vardı ve bunların tamamı silahlıydı. YPG bana ve  benim gibi köylülere silah vererek araziye çıkmamızı ve bilgi toplamamızı  istiyordu. Bize verilen silahlarla köydeki diğer YPG'lilerle birlikte arazi  kontrolü yapıyorduk. Yoldan geçen araçları durdurup kimlik soruyor ve  topladığımız bilgileri köyümüzdeki YPG'li Mehmedi Payret'e iletiyorduk. O da bu  bilgileri Bülbül ve Qestele şehirlerindeki kamplara iletiyordu."

GENÇLERİ TOPLUYORLARDI

Yaşadıkları bölgede de YPG'nin sorumlusu olan "Şabu" kod adlı terör  örgütü üyesinin belirli aralıklarla köye gelerek silah altına alınabilecek  gençlerin bilgilerini topladığına dikkati çeken Mahmud, Zeytin Dalı Harekatı'nın  başladığı gün ailesinin köyü terk edip Cinderes bölgesine yerleştiği bilgisini  verdi.

İfadesinde aynı gün köydeki teröristlerin de silahları toplayarak  PYD/PKK'nın kontrolünde bulunan Cinderes'e kaçtığına işaret eden Mahmud, terör  örgütüne katıldığı için pişman olduğunu vurguladı.

Kilis Jandarma Komutanlığında gözaltında tutulan terör örgütü üyesi,  işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım