PYD/PKK destekçilerinden bir Afrin yalanı daha!

  • 1082
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 07 Mart 2018 Çarşamba 15:34

PYD/PKK terör örgütü destekçileri yalanlarına devam ediyor. Terörist seviciler bu sefer Erzurum depreminde çekilmiş olan ve World Press Photo ödülüne layık görülen fotoğraf üstünden Zeytin Dalı Harekatı'na çamur atmaya kalkıştı.

Afrin yalanlarında bugün ödüllü bir fotoğraf var. Terörist destekçileri herkesin aklını yok sayarak Afrin’de terör gruplarına karşı sürdürülen Zeytin Dalı Harekatını karalamaya çalıştılar. Seneler evvel yaşanan Erzurum depreminde çekilmiş olan ve World Press Photo ödülünü alan resmi kullanarak Afrin harekatını karalamaya çalıştırlar.

PKK Terör Örgütüne yakın hesaplardan sosyal medyada Afrin iddiası ile paylaşılan 3 fotoğrafın daha gerçek ile alakası olmadığı tespit edildi.

"Afrin'de sivillerin hedef alındığı" yalanı ile paylaşılan fotoğrafın, ocak ayında Doğu Guta'da Esed rejiminin saldırısı sonrasında çekildiği meydana çıktı.

Bir diğer yalan haberi ise "Türkiye'nin işlediği savaş suçlarını durdurun" yalanı ile paylaşıldı. Burada kullanılmış olan fotoğrafın da 26 Eylül 2016 tarihinde "Fransa, Esed'in Halep'teki savaş suçlarına ilişkin suçluyor" adındaki bir haberde kullanıldığı belirlendi.

Terör yandaşı sosyal medya hesapları, Esed rejim kuvvetlerinin saldırıları üstünden TSK'yı hedef alırken Erzurumlu depremzedeleri de pis yalanlarına alet etmekten çekinmediler.

Erzurum ilinin Narman ilçesinde 1983'te gerçekleşen 7,1 şiddetindeki depreme ait ödüllü fotoğraf karesi, sosyal medyada Afrin'de çekilmiş gibi servis edildi.

Mustafa Bozdemir tarafından çekilen ve World Press Photo ödülünü almaya layık görülen fotoğrafta, 4 çocuğunu kaybetmiş bir annenin, enkaz altından çıkarılan çocuklarının cansız bedeni karşısındaki çaresizliği görülüyordu.

Terör örgütü destekçilerinin hesapları, daha evvel de İstanbul Photo Awards'da ödül almış iki fotoğrafı kara propagandalarında kullandığı meydana çıkarılmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım