Polisten film gibi operasyon. Günlerce eğitim aldı!

Son Güncelleme: 19 Ağustos 2017 Cumartesi 10:34

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele birimleri, Nişantaşı’nda uyuşturucu satıcısı torbacılara operasyon yaptı. Operasyondan önce bir kadın polis, bağımlı rolü için usta tiyatroculardan günlerce oyunculuk eğitimi aldı. Torbacılar ile WhatsApp'tan görüntülü konuşarak Nişantaşı'na randevu verdi. Model Burak S. ile Sevgi A.'nın da olduğu 9 kişiye suçüstü yapıldı.

Alınan bilgilere göre, operasyon öncesi operasyonda görev alacak narkotikten bir kadın polis usta tiyatroculardan uyuşturucu bağımlısı ve müşteri rolünü daha iyi yapabilmek için oyunculuk eğitimi aldı. Polis, bir bağımlının torbacıya nasıl sipariş vereceğini ve nasıl davranacağının eğitimini aldı. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, Şişli ve Nişantaşı’nda sosyete dünyasına uyuşturucu satan torbacıları yakalamak için düğmeye bastı.

Operasyon için çalışmalarını bitiren narkotik polisleri Nişantaşı’nda lüks bir kafeye yerleşti. Tiyatro eğitimi alan kadın narkotik polisi de WhatsApp üzerinden torbacıları tek tek arayıp müşteri gibi sipariş verdi. Aranan her torbacı, sipariş veren kadın polisi WhatsApp üzerinden görüntülü arayıp gerçek bir kullanıcı olup olmadığını test etti.

Bağımlı müşteri rolünü başarı ile oynayan kadın polis torbacıları ayağına kadar getirtti. Dün sabah saat 10.00’da başlayan narkotik operasyonu akşam geç saatlere kadar sürdü. Sipariş veren kadın polise uyuşturucu getiren torbacılara kafede suçüstü yapıldı.

İçlerinde model Burak S., model/oyuncu Sevgi A. ile beraber Hamza A., Muharrem Zafer A., İbrahim T., Engin İ., Emrah E., Dilek Ö. ve Cüneyt E. Adındaki zanlılar gözaltına alındı. Model Burak ve Sevgi A.’ya da suçüstü yapıldığı belirtildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından uyuşturucu satışı yaparken suçüstü yakalanan 9 şüpheli İstanbul Adliyesi’ne çıkarıldı. Şüpheliler, Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım