PKK/PYD hainlerinden Kilis'e bir roket daha...

Son Güncelleme: 22 Ocak 2018 Pazartesi 18:56

Terör örgütü PKK/PYD militanlarının attığı roket Kilis'te bir ahıra denk geldi.

Terör örgütü PYD/PKK üyelerinin işgal ettiği Afrin'den atılan roket, Kilis'te bir ahıra denk geldi. Harekatın başladığı günden bu yana Kilis kent merkezine terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca 14 roket atıldı ve 8 kişi yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüttüğü Afrin bölgesinden PYD/PKK mensuplarınca saat 17.10 sıralarında atılan roket, Ekrem Çetin Mahallesi'nde polisevi yakınındaki bir evin arkasındaki ahıra düştü. 

Patlamanın etkisi ile yaralanan at, çevredeki vatandaşların imkanlarıyla KilisBelediyesine ait veterinerlik hizmetleri müdürlüğüne götürülerek, tedavi altına alındı. Can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediği olayın ardından polis, çevre güvenliğini aldı. Roketin isabet ettiği ahırda ve çevresinde hasar oluştu. Bu arada harekatın başladığı günden bu yana Kilis kent merkezine terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca 14 roket atıldı ve 8 kişi yaralandı.

Bugün, Hatay Kırıkhan'daki Kartepe bölgesine atılan havanın seyyar jenaratöre isabet etmesi sonucu Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. çalışanı, evli ve 2 çocuk babası 30 yaşındaki Şahin Elitaş şehit olmuştu. 

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yönelik dünkü saldırılarda ise Suriyeli bir sivil yaşamını yitirmiş, 54 kişi yaralanmıştı. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım