'Paradise Papers' için engelleme kararında Kıvanç Tatlıtuğ şoku!

  • 2315
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Kasım 2017 Perşembe 08:36

Cumhuriyet'in 'Paradise Papers' haberlerine getirilen erişim engelleme kararında şikayetçi olarak oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ'un ismi yazılınca 'kes-yapıştır' karar tartışması yeniden alevlendi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın çocuklarının ve yakınlarının da isimlerinin geçtiği 'Paradise Papers' belgeleri ile alakalı haberlere getirilen erişim engelleme kararında mahkeme talepte bulunan olarak Kıvanç Tatlıtuğ'un ismini yazdı. 

Başka kararlardan kes - yapıştır usulü ile alındığı iddia edilen Sulh Ceza Hakimliği'nin kararında haberlere erişim engelleme kararı Tatlıtuğ'un başvurusu üzerine alınmış olarak gösterildi.

Yrd. Doç. Dr. Kerem Altıparmak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,

"Sulh cezaların nasıl karar verdiği daha net gösterilemezdi! Kıvanç Tatlıtuğ Paradise Papers'ı engelletmiş!" dedi.MAHKEME KARARINDA NELER YER ALIYOR?

Cumhuriyet'in Paradise Papers haberi ile alakalı Oras Denizcilik'in erişimi engelleme talebini kabul eden mahkeme, gerekçesinde

"İçerik itibariyle haber niteliği taşımayıp düşünce, kanaat, eleştiri ve yahut yorum kapsamında değerlendirilemeyeceği, yayınlanan haber ile talep eden kurumun tüzel ve kişilik haklarını ihlal etmek kastı ile hareket edildiği kanaatine varıldığından…" ifadelerini kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım