Önce tahrik sonra satış! Sahte ilaç çetesi çökertildi

Son Güncelleme: 09 Şubat 2018 Cuma 08:30

Yasadışı bir şekilde yurt dışından getirilen ve çoğu sahte, cinsel gücü artırıcı ve zayıflatıcı hapları satan çağrı merkezine operasyon yapıldı. Kadınların, telefon ile ulaştıkları kişileri önce cinsel içerikli konuşmalar yapıp tahrik ettikleri, daha sonra da satış yaptıkları belirlendi.

Ankara Emniyet Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele ekipleri, yürüttükleri çalışma sonucu Türkiye’ye yasadışı yollardan sokulan ve çoğu sahte, cinsel gücü artırıcı hap, sprey ve zayıflatma ilaçların piyasaya sürüldüğünü belirledi. Bu ilaçların Kızılay semtinde bir apartman dairesinde kurulan çağrı merkezi (call center) üzerinden satıldığı ortaya çıkarıldı.

GÜNLÜK 50 BİN LİRALIK CİRO

Çağrı merkezine yapılan baskında müşterilerle telefon üzerinden bağlantı kuran 52 kadın ile bu merkezi kuran, ilaçları yurt dışından yasadışı yollardan getiren 9 erkek gözaltına alındı. Çağrı merkezinde yapılan aramalarda 200 bin hap, sprey ve benzeri ilaç ele geçirildi.

 

Burada çalışan kadınların maaş artı satışlardan prim aldığı, kadınların günlük yaptıkları satışlarında el yazısıyla not aldıkları çizelge de bulundu.

Çağrı merkezi üzerinden yapılan satışlarda günde 50 bin liralık ciro yapıldığı da ortaya çıktı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım