Önce fırtına sonra yangın... Filipinler felaketlerle boğuşuyor

Son Güncelleme: 24 Aralık 2017 Pazar 09:00

Filipinler felaketler ile boğuşuyor. Onlarca kişinin hayatını kaybettiği tropikal fırtınadan sonra, ülkenin güneyinde yer alan Davao'daki alışveriş merkezinde çıkan yangında 37 kişi vefat etti. Yaşamını kaybedenlerin çoğunun binadaki çağrı merkezi ofisinin çalışanları olduğu ifade edildi.

Davao şehrindeki bir alışveriş merkezinde çıkan yangında 37 kişi hayatını kaybetti. 

Dört katlı NCCC Alışveriş Merkezi'nde sabah sularında çıkan yangının en üst kattaki çağrı merkezini sarması üzerine ölü sayısının arttığı sanılıyor. Çağrı merkezi çalışanlarının 24 saat boyunca hizmet verdiği ve binada sürekli olarak çok sayıda kişinin bulunduğu öğrenildi. Bölgenin polis şefi Ralph Canoy, "Muhtemelen çağrı merkezinde çalışanlar yangın çıktığını fark edemediler" açıklamasında bulundu. 

Yangının başladığı üçüncü katta ahşap mobilyaların ve plastik ürünlerin bulunmasının, alevlerin yayılma hızını artırdığı ifade edildi.

Filipinler geçtiğimiz haftadan beri felaketler ile boğuşuyordu. Tropikal Tembin (Vinta) tayfununun neden olduğu sel ve heyelanlarda ölü sayısı 120'yi geçti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım