Öğretmen kılıklı caniye dava açıldı!

Son Güncelleme: 26 Ocak 2018 Cuma 14:51

Mersin ilinin Erdemli ilçesinde, bir otomobilin arkasına iple bağladığı köpeği eziyet edip öldürdüğü iddia edilen ilkokul öğretmeni hakkında soruşturma açıldı.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, konu ile alakalı yaptığı açıklamada, olayın medyaya yansımasından sonra Cumhuriyet Savcılığı tarafından sürdürülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan öğretmen A.D.'nin, polis merkezindeki ifadesinden sonra serbest bırakıldığını anımsattı.

Daha önce de soruşturma geçirmiş

Adı geçen öğretmenin daha evvel de Erdemli Cumhuriyet İlkokulu'nda öğretmenlik yaparken geçirdiği soruşturma üzerine Erdemli Çiriş İlkokulu'na atandığı bilgisini veren Koca,

"Burada da okul müdürünün tutanakları ve velilerin, 'öğretmenlik yapamıyor, öğrencilere ders anlatamıyor ve sınıfındaki öğrenciler ile ilgilenmiyor' şikayetleri üzerine müdürlüğümüz tarafından görevlendirilen müfettişler tarafından inceleme başlatılmış ve inceleme sonucunda öğretmen hakkında, resmi ve özel eğitim araştırma hastanelerince 'öğretmenlik görevini devamlı surette yapabileceğine dair sağlık kurulu raporu alması' istenilmiş ve rapor alınıncaya kadar eğitim-öğretim ortamı dışında görevlendirilmesi yönünde gerekli tedbirlerin alınması yönünde teklif getirilmiştir. Müfettişlerin bu raporu doğrultusunda öğretmenle ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce soruşturma başlatılmış olup, soruşturma halen devam etmektedir" dedi.

Koca, ayrıca yaşanan bu son olaydan sonra öğretmen A.D. ile alakalı olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müfettiş görevlendirilerek inceleme başlatıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım