Oğlunu ihbar eden baba: Devlete yapılan hata kabul edilemez

  • 2135
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 08 Ekim 2017 Pazar 12:57

Adana ilinde arkadaşları ile beraber girdiği okuldan hırsızlık yapan 18 yaşındaki İsmail T., çaldığı malzemeleri eve getirince babası 62 yaşındaki S.T. tarafından polise ihbar edildi. Hırsızlığı kabul edemeyeceğini dile getiren S.T. "İlk kez böyle bir şey yaptı ama ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Devlete ve vatana karşı yapılan hata kabul edilmez" dedi.

Merkez Yüreğir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi’ne giren İsmail T., iddialara göre, aynı yaştaki arkadaşları Ahmet Y. ve M.B. ile beraber 5 bilgisayar, 5 televizyon, semaver, çay, şeker ve kahveyi yanlarında getirdikleri çuvallara yükleyip çaldılar.

Okulun kapılarını kırıp hırsızlık yapan zanlılar, güvenlik kamerası tarafından da görüntülendi. Olay anında yüzlerini kapatan hırsızlar okulun tüm odalarına bakıp çalınacak malzeme aradılar.

Uyuşturucu aldığı öne sürülen İsmail T., televizyon ve bilgisayarların bir bölümünü evine getirdi. Baba S.T. ise oğlunun hırsızlık yaptığını anladı ve hemen polisi aradı. Eve gelen polise

"Oğlum arkadaşları ile birlikte hırsızlık yapmış, kim bilir kimlerin canını yaktılar alın bunu götürün" diyerek, onu teslim etti.

Polis çalınan malzemelere de el koyarak, İsmail T.’yi gözaltına aldı. Emniyet’e götürülen İsmail T., hırsızlığı arkadaşları Ahmet Y. ve M.B. ile birlikte yaptığını itiraf etti. İsmail T.’nin adını verdiği diğer 2 şüpheli de yakalandı.

’Devlete ve vatana karşı yapılan hata kabul edilmez'

Hırsızlığı kabul edemeyeceğini ifade eden Salih T., oğlunun ilk kez böyle bir şey yaptığını belirtti. Salih T.,

"Oğlum değil kim olursa olsun, yine yapsın ihbar ederim. İlk kez böyle bir şey yaptı ama ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Devlete ve vatana karşı yapılan hata kabul edilmez" dedi.

Sağlık kontrolüne çıkarılan İsmail T. ise, "Bu hayatta yaptıklarım için pişman değilim" dedi. İşlemleri tamamlayan 3 şüpheli sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım