Nevşin Mengü Tariq Ramadan'ı ifşa etti!

  • 1972
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 07 Kasım 2017 Salı 15:21

Birgün gazetesinde yazı hayatına başlayan Nevşin Bengü bugün kaleme aldığı yazısında kadınlara tecavüz ile alakalı çok çarpıcı bilgiler verdi.

İşte Mengü'nün bugünkü yazısının "Müslüman Kardeşler’in uçkuru" isimli o bölümü:

Kadınlar konuşuyor; ünlü kuvvetli erkeklerin tacizlerini dile getiriyor. Ummadığımız isimlerin kirli çamaşırları ortaya dökülüyor. Kevin Spacey değil, her türlü ünlünün taciz skandalları çarşaf çarşaf yazıldı ama bir isim konusunda tek kelime yazılmadı. Müslüman Kardeşler’in kurucusu Hasan Al-Banna’nın torunu Tariq Ramadan konusunda Türkiye kör sağır. Tarık Ramadan İsviçre vatandaşı bir bilim insanı. Oxford’da ders veriyor. Fransız televizyonlarında İslam üzerine konuşacak isim denince akla gelen ilk isim Ramadan. Zeki ve etkili bir adam.

Biraz araştırınca Ramadan’ın Batı basınına İslamla ilgili verdiği onlarca demeci bulabilirsiniz. Ramadan özellikle 11 Eylül sonrası ılımlı İslam’ın sesi olarak bilindi, kimileri Ramadan’ı Müslüman Kardeşler propagandası yapmakla suçladı, kimileri yükselen İslamofobiye karşı bir kahraman gibi gördü.

Şimdilerde öğreniyoruz ki, Ramadan ekranlarda göründüğü gibi değilmiş hiç. Ramadan’ın taciz ettiği onlarca kadın başlarından geçenleri anlatmaya başladı. Öğrencileri, entelektüel rol model arayışındaki Müslüman kadınlar…

 
Bu kadınlardan bir tanesi Henda Ayari. Gençken Selefi harekete katılan, Selefi bir kişiyle evlenip yıllarca evinden dışarı çıkamayan, Niqap giymek zorunda bırakılan bir kadın Ayari. Daha sonra kocasından boşanmış ve başı açık, tek başına, çalışan bir anne olarak hayat mücadelesine devam etmiş. Müslüman bir kadın olarak yeni hayatına adapte olmaya çalışırken, internetten Tariq Ramadan ile tanışmış. Fikilerinden etkilenmiş, hayatına bir tür yön verici fikir adamı olarak Tariq Ramadan’ı seçmiş. Ayari “Ramadan benim online hocamdı” diyor. Ancak büyü, Ramadan bir konferans için Paris’e gelince bozuluyor. Ramadan buluşmayı teklif edince, Ayari’nin aklından hiç kötü bir şey geçmiyor neticede Ramadan’ı inançlı ve kibar bir beyefendi olarak biliyor. Ramadan inançlı olabilir ama öğreniyoruz ki ne kibar ne de beyefendi. Ramadan Ayari’ye tecavüz etmeye çalışıyor, Ayari karşı koydukça “Ya çarşaf giyersin, giymeyip böyle gezmekte ısrar edersen de işte böyle tecavüze uğrarsın” diyor.

Ayari başından geçen bu korkunç olayı anlattığından beri zor günler geçiriyor. Tehditler aldığını, ailesinin kendisiyle konuşmadığını söylüyor. Nerede yaşadığımı biliyorlar, çocuklarım için korkuyorum, diyor.

Ayari, Ramadan’ın tek kurbanı değil, gelen itiraflardan bunu öğreniyoruz. Ayari gibi pek çok kadını Ramadan istismar etmeye kalkmış.

“Kapalı değilsin, bir adamla tek başına buluşmaya geliyorsun, o zaman tecavüzü hak ediyorsun” kadınların karşılaştıkları bakış açısı bu.

Başörtüsü takmayı seçen kadınların mağduriyetlerini konuşuyoruz. Konuşalım da. Ama artık başı açık, kendi yollarını seçen Müslüman kadınların mağduriyetlerini konuşmanın zamanı gelmedi mi?

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım