Musuld'a bombalı saldırı: 15 ölü

Son Güncelleme: 18 Eylül 2017 Pazartesi 10:29

Musul'un batısında Sünni aşiret güçlerinin askeri eğitim merkezi olarak kullandığı bir okula yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucunda 15 kişinin hayatını kaybettiği, 23 kişinin yaralandığı bildirildi.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Musul’un batısında bulunan Mecarin köyünde bölgenin kontrolünü sağlayan Haşdi Aşair (Sünni aşiret güçleri) mensuplarının eğitildiği bir okula yerleştirilen patlayıcı infilak etti. Olay sonucunda 12’si aşiret güçlerinden 15 kişi yaşamını yitirdi. 23 kişi de yaralandı.

Diğer ölülerin ve yaralıların okulun çevresinde oturan siviller olduğu kaydedildi. Okul, Irak ordusu ile beraber bölgenin güvenliğini sağlamakla görevlendirilen aşiret güçlerine, askeri eğitim alanı olarak kullanmaları amacıyla teslim edilmişti. Saldırın sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Irak’ta güvenlik zafiyetinin yaşandığı çeşitli kentler sık sık şiddet olayları ve bombalı saldırılara sahne olurken, yetkililer söz konusu saldırıların arkasında terör örgütü IŞİD ile bağlantılı grupların bulunduğunu ifade ediyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım