Moskova’da otobüs metro istasyonuna daldı: 5 ölü, 15 yaralı

Son Güncelleme: 25 Aralık 2017 Pazartesi 16:10

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir otobüs, ‘Slavyanskiy bulvar’ metro istasyonundaki yaya geçidine girdi. Olay sonucunda 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 15 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Rus basınına demeç veren Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan bir kaynak

“Otobüs ‘Slavyanski Bulvar’ metro istasyonunun yakınlarındaki Gerasima Kurina caddesindeki altgeçide girdi. Olay sonucunda 5 kişi öldü” dedi.

​Olayın metronun en kalabalık noktalarından birinde meydana geldi ve bölgede çok sayıda insan olduğu da ifade edildi. Kazanın sebepleri ile alakalı incelemeler devam ediyor.

Ayrıca bahsi geçen kaynak, kazanın bir başka aracın otobüsün önünü kesmesi veya otobüsün frenlerinin patlamasından dolayı gerçekleşmiş olması ihtimalleri üzerinde durulduğunu aktardı. Sputnik’e konuşan bir başka kaynak da olayın terör saldırısı olarak değerlendirilmediğini söyledi.

'ŞOFÖR GÖZALTINA ALINDI'

Ayrıca yine Rus basınına konuşan güvenlik güçleri arasından bir kaynak, otobüsün şoförünün gözaltına alınıp polis merkezine götürüldüğünü belirtti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım