MİT binasına bombalı saldırı yapacaktı öldürüldü

Son Güncelleme: 06 Eylül 2017 Çarşamba 09:45

Mersin ilinin Yenişehir ilçesindeki MİT Bölge Müdürlüğü binasına bombalı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 1 terörist vurulup öldürüldü.

Merkez Yenişehir ilçesindeki MİT binasına bombalı eylem hazırlığında olan bir terörist 50. Yıl Karakolunun önünde vurulup etkisiz hale getirildi.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi.  Bomba imha uzmanları teröristin üzerindeki bombayı etkisiz hale getirmek için çalışmalarını devam ediyor

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, MİT binasının yanında bulunan bir polis merkezine bombalı saldırı yapmak üzereyken vurulup etkisiz hale getirilen bombacının uyruğunun belirlenmeye çalışıldığını açıkladı. Mersin’de Yenişehir ilçesinde MİT binası yanındaki 50. Yıl Karakolu’nun önünde bombalı eylem hazırlığındaki bir terörist vurularak etkisiz hale getirildi.

Teröristin, Gaziantep’ten bu yana polis ve istihbarat birimleri tarafından takip edilen bir Suriyeli olduğu iddia edildi. Olay yerinde incelemelerde bulunan Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, gazetecilere yaptığı açıklamada teröristin saldırı hazırlığındayken ‘dur’ ihtarına uymaması üzerine vurularak etkisiz hale getirildiğini hatırlatarak, teröristin kimliği ve uyruğu hakkında araştırmaların sürdüğünü açıkladı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım