Milyon dolarlar verip itirafçı sıfatı ile tahliye edilen FETÖ’cüler kimler?

Son Güncelleme: 19 Mart 2018 Pazartesi 11:29

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ davaları ile alakalı çok dikkat çeken bir iddiayı dile getirdi. Tayyar'ın iddialarına göre FETÖ'den tutuklu olan iş adamları milyon dolarlar verip itirafçı adı altında tahliye ediliyorlar. Tayyar, konu ile alakalı Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) suç duyurusu yaptığını belirtti.

Beyaz TV'de ekranlara gelen “Dinamit” adındaki programa katılan Şamil Tayyar çok çarpıcı iddialarda bulundu. Tayyar, Gaziantep ilinde çok ciddi bir FETÖ borsasının olduğunu, burada milyon dolarların döndüğünü ve itirafçı ismi altında iş adamlarını serbest bırakıldıklarını ileri sürdü.

Türkiye'nin birçok yerinde bunun var olduğunu ve kendisinin her konuşmasının suç duyurusu olduğunu dile getiren Tayyar, bu durum ile alakalı HSK teftiş kuruluna suç duyurusunda bulunduğunu ve sadece televizyonlarda konuşmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafında bir kuşatma olduğunu ifade eden Tayyat sözlerine şöyle devam etti: “Bir ilçe başkanı var, ‘Benim kimseye minnet borcum yok, beni reis getirdi' diyor. İl başkanı, ilçe başkanı, il müdürü böyle konuşuyor. Çünkü verilen kararlarda siyaset iradesi yok. Vekilin haberi olmadan il müdürü atarsa o vekili ciddiye alır mı? Sonra 'Beni buraya reis getirdi' der. En yukarının da milletvekillerinin aklını devre dışı bırakan aklın, aklını alması lazım.”

Kendisinin rektörün karısının mailini yayınladığını ve orada FETÖ'cünün, O'nun yanından ayrılma… dediğini ifade eden Tayyar, burda FETÖ'nün çok açık talimatı olduğunu sonrasında o kadının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika gezisine alındığını, Cumhurbaşkanının o mailden haberi olmadığını ama yanındakilerin haberi olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım