Mersin'deki vahşi cinayette yeni gelişme

Son Güncelleme: 24 Eylül 2017 Pazar 14:16

Mersin ilinin Erdemli ilçesinde 25 kez bıçaklanıp öldürülmüş halde bulunan Suriye uyruklu 5 yaşındaki Muhammet Derviş'in katil zanlısı yakalandı. Zanlının 19 yaşındaki Alican K. olduğu ve cinayeti işlediğini itiraf ettiği belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği birimleri, cinayeti aydınlatmak için özel bir ekip kurdu. Ekipler, 5 gün boyunca 200'den fazla güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri incelediler. Kayıtlardan bir kişinin küçük çocuğu elinden tutup götürdüğünü tespit eden ekipler, zanlının 19 yaşındaki Alican K. olduğunu belirledi.

Alican K'nin olay günü 2 arkadaşı ile tatil için Kızkalesi Mahallesi'nde olduğu tespit edildi. Polisin yapmış olduğu operasyonda gözaltına alınan zanlının, cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi. Zanlı, emniyetteki işlemlerinden sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Kızkalesi Mahallesi'nde 18 Eylül Pazartesi günü akşamı kaybolan 5 yaşındaki Suriyeli Muhammet Derviş, 19 Eylül'de Mintan Deresi kıyısında bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuştu. Çocuğun su ve mendil sattığı öğrenilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım