Mekkeliyim dedi tırnakçı çıktı!

Son Güncelleme: 16 Ağustos 2017 Çarşamba 14:06

Düzce ilinin Akçakoca ilçesinde kendisini Mekkeli olarak tanıtan dolandırıcı, esnafın 3 bin lirasını alıp kayıplara karıştı

Düzce ilinin Akçakoca ilçesinde yüncülük yapan Mustafa Yıldızoğlu’nun işlettiği dükkana gelen kişi, kendisini Mekkeliyim diye tanıttı. Cebindeki paraları çıkartan zanlı, esnafın bir anlık dalgınlığından faydalanıp 3 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.

Zanlının yaşının 35 - 40 olduğunu belirten Yıldızoğlu, dolandırıcılık olayını anlatırken,

"1.85 boylarında, esmer tenli bir genç, yazma kenarına işlenen pulların fiyatını sordu. Elimde 5 ve 10 lira Türk parası vardı. 10 lirayı gösterdi. ’Bundan daha büyük Türk parası yok değil mi?’ dedi. Türkçeyi zor konuşuyordu. Ben de kendisine 10 liradan büyük 20, 50, 100 ve 200 lira olduğunu gösterdim. Ona Türk paralarını tanıtmaya alıştım ve onun tırnakçı olduğunu fark edemedim. Cebimdeki paraların büyük miktarını aldı. Tahminin 14 ve 15 tane 200 toplam 3 bin lira civarında parayı alarak kayıplara karıştı" dedi.

Dolandırıldığının farkına varınca emniyete telefon ettiğini ifade eden Yıldızoğlu, polisin kendisinin ifadesini aldığını ve olayın soruşturulduğunu söyledi.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım