Mehmet Atilla dosyasının Zarrab'tan ayrılmasını istedi

Son Güncelleme: 11 Ekim 2017 Çarşamba 07:24

ABD'yi dolandırma, İran'a karşı uygulanan yaptırımları delme, kara para aklama, kara para aklamak için komplo kurma ve ABD bankalarını dolandırma suçlamalarıyla New York'ta tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, avukatları aracılığı ile mahkemeye sunduğu dilekçede hakkında açılan ceza davasının düşürülmesini talep etti.

Atilla’nın savunma avukatları Victor J. Rocco, Thomas E. Thornhill, David M. Rosenfield ve Cathy Fleming tarafından hazırlanan başvuru dilekçesinde, müvekkillerinin davasının düşürülmesi için gerekçeler gösterildi. Dilekçede, mahkemenin bu gerekçeleri kabul etmemesi halinde ise Atilla’nın davasının yine New York’ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı davasından ayrı olarak görülmesi istendi.

İşte Hakan Atilla’nın dilekçesi:

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım