Marsilya'da terör olayları

Son Güncelleme: 21 Ağustos 2017 Pazartesi 13:56

Fransa'dan flaş haberler geliyor… Marsilya şehrinde bir araç kalabalığın arasına daldı. Polis eski limanın olduğu bölgeyi tamamen boşalttı. Olayın kaza mı yoksa saldırı mı olduğu araştırılıyor. Olayda ilk tespitlere göre en az bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi ise yaralandı.

Marsilya'da bir araç otobüs durağında bekleyen kalabalığın arasına daldı. Fransız polisi olayda en az bir kişinin öldüğünü çok sayıda kişi yaralandığını ifade etti. Fransız medyası ölen kişinin 42 yaşında bir kadın olduğunu aktardı. Bölgedeki tüm yollar kapatılırken polis birimleri şüpheli bir aracı durdurup sürücüsünü gözaltına aldı.

Fransız La Provence haber sitesine konuşan görgü tanıkları, olayın Renault Master model bir minibüsle gerçekleştirildiğini iddia etti. 17 Ağustos'da İspanya'nın Barcelona şehrinde DEAŞ'ın terör saldırısında bir araç caddede yürüyen kalabalığın arasına dalmıştı.

Terör örgütü DEAŞ veya bağlantılı kişiler, motorlu araçları yayaların yoğun olduğu yerlere sürmeyi bir saldırı yöntemi olarak kullanıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım