Marmara Üniversitesi'nde FETÖ gözaltıları!

  • 13636
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 15:01

Marmara Üniversitesi’nde görevli akademik idari ve kamu işçisi statüsündeki 42 personele yönelik FETÖ/ PDY terör örgütü ile münasebetleri olduğu gerekçesi ile operasyon yapıldı. Operasyon sonucunda 22 kişi gözaltına alınırken aktif olarak çalışan 24 şüphelinin ise Marmara Üniversitesi’ndeki odalarında arama ve el koyma işlemleri devam ediyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu koordinesinde, Marmara Üniversitesi’nde görevli akademik idari ve kamu işçisi statüsündeki 42 personele yönelik FETÖ/ PDY terör örgütü ile irtibatı veya iltisaki olduğu gerekçesi ile operasyon başlatıldı.

İstanbul merkezli 5 ilde başlatılan operasyonda şüpheli şahıslardan 22'si yakalandı. Aktif olarak çalışan 24 şüphelinin ise Marmara Üniversitesi’ndeki odalarında arama ve el koyma işlemleri devam ediyor.

Ayrıca, Bank Asya’daki hesabını FETÖ liderinin talimatı ile arttıran ve bylok kullanıcısı olan zanlılar için gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım