Mahkumu "mutlu son masajı" ile kandırdılar

Son Güncelleme: 12 Eylül 2017 Salı 15:48

Erzurum ilinde çarşı iznine çıkan mahkum M.Y., sosyal paylaşım sitesinde görmüş olduğu "mutlu son masajı" paylaşımındaki iletişim numarasını aradı. M.Y., görüştüğü kişi tarafından 200 lira dolandırıldığı iddiası ile şikayetçi oldu.

Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda mahkum olan M.Y. izinli olarak çıktığı çarşı izninde bir kafeye gidip sosyal paylaşım sitesi olan facebook hesabına girdi.

Burada gördüğü 'Erzurum'da masaj mutlu son' notlu sayfayı açarak irtibat kurduğu cep telefonu hattını aradı. Telefondaki kişinin hizmet verme bahanesi ile kendisine merkez postanesi ATM'sinden 200 lira para göndermesini istedi.

Bu kişinin dediklerini yapan mahkum M.Y., dolandırıldığını anlayınca Gürcükapı Polis Merkezine gidip şikayette bulundu. Polis olay ile alakalı soruşturma başlattı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım