Mahkemeden yeğenini 8 sene taciz adama şok ceza

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018 Perşembe 11:36

Karısının küçük yeğenine 8 sene boyunca tacizde bulunduğu gerekçesi ile yargılanan zanlı 12 sene 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Aydın ilinin Nazilli ilçesinde, eşinin yeğeni İ.M.Ş. adındaki kız çocuğuna, 8 sene boyunca farklı zamanlarda tacizde bulunduğu öne sürülen 64 yaşındaki S.D., 12 yıl 6 ay hapse çarptırıldı.

Nazilli'de, 5- 6 yaşlarındayken halasının eşi S.D.'nin elle cinsel tacizine uğradığını ifade edilen İ.M.Ş., bu durum zaman zaman devam edip, son olarak 2012 yılında, 14 yaşındayken yine cinsel istismar girişimine maruz kalınca, annesi G.T.'den yardım talep etti. Anne G.T., bazı yakınlarının, o dönemde Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) hazırlanan kızının bu durumdan olumsuz etkilenebileceği uyarılarını dikkate alarak, yaklaşık 3 sene bekledikten sonra 2015'te konuyu yargıya taşıdı. Enişte S.D. hakkında, Söke 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın geçen cuma günü görülen karar duruşmasında ifade veren mağdur İ.M.Ş., şunları söyledi:

"İlk defa halamların Nazilli'deki evlerinde taciz etti. Sonraki yıllarda da bu tekrarlandı. En son 14 yaşındayken eniştem ve kızı ile birlikte kaldığımız günün ertesinde uyandığımda kuzenim evde yoktu. Tedirgindim; ama normal davranırsam eniştem bir daha bana bir şey yapamaz, diye düşündüm. O ise yanıma gelip, oturdu. Vücudumu ellemeye, öpmeye çalıştı. 5 dakika kadar direndikten sonra üzerimden atmayı başardım. Televizyon kumandası ile vurdum. Benim direndiğimi görünce, kimseye anlatmamam konusunda tehdit ettikten sonra evden çıkıp, gitti. Hemen evime gidip, annemi aradım. Ona her şeyi anlattım. Özellikle bu olaydan sonra her gece rüya görmeye başladım. Onunla komşu olduğumuz için minibüste veya mahallede karşılaşıyordum. Bana bakıp, sırıtıyor, gülüyordu. Kendimi kirlenmiş gibi hissediyordum. Bu olay, psikolojimi bozunca ve annemin çabalarına rağmen akraba çevresinden yeterli destek bulamayınca, olaydan 3 yıl sonra annemin desteği ile konuyu mahkemeye taşıdık. Bana bunları yaşatan kişinin başkasına bunları yapmaması için cezalandırılmasını istiyorum."

'Sen hazırsan arkandayım, şikayetçi olalım'

Kızının yaşadığı son taciz olayının ardından durumu öğrendiğini belirten anne G.T. ise konuyu önce kayınvalidesine anlattığını belirterek, şöyle konuştu:

"Kayınvalidem, önce inanmadı sonra kızım ile konuşup, detayları öğrenince inandı. Bana, 'Kızın SBS'ye hazırlanıyor. Kocan sinirli biri; gider, S.D.'ye bir şey yapar. Bu olayı burada kapatalım' dedi. Konuyu eşime açtım. O da S.D.'yi takip etmiş. S.D. 'Beni öldürürsün ben, toprağa girerim; ama senin 3 çocuğun var. Onlara yazık olur. Beni öldürme, hapse girme' diye yalvarmış. 2015 yılında, kızımın babasından boşandım. Bu aşamadan sonra kızım, bana diğer tacizleri anlattı. Ben de kızıma 'Eğer sen mahkemeye ve olayın üstüne gitmeye hazırsan ben, senin arkandayım; şikayetçi olalım' dedim. Kızım da 'Tamam anne, şikayetçi olalım. Bana yaptıklarını başkasına yapmasın' deyince, olaydan 3 yıl sonra yargıya başvurduk. Türkiye'de bu olayları yaşayan kişiler, susturuluyor. Bu olayları anlatamayan kızım gibi o kadar çok insan var ki."

Babaya 'hata yaptım' demiş

Baba R.Ş. ise mahkemede olayla ilgili "Eşim, bana olayı anlattığında apar topar ablamın yanına gittim; olayı anlattım. Ertesi gün ablam, eşinin erkek kardeşi ve annem oturup, konuyu konuşmuşlar. Kardeşi S.D.'nin çocuklarla ilgili bir hastalığı olduğunu söylemiş. Bundan sonra S.D.'ye gittim. Benim ona bir şey yapacağımı sanarak, 'Bir şey yapma' dedi. Neden böyle bir şey yaptığını sorduğumda 'Bir hata yaptım' yanıtını verdi" diye konuştu.

Kıza 'ruh sağlığı bozuldu' raporu

Tacize uğradıktan sonra psikolojisinin bozulduğunu söyleyen İ.M.Ş.'nin bu durumu raporla belgelendi. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp ve ÇocukPsikiyatrisi Ana Bilimdalı uzmanları tarafından hazırlanıp, mahkemeye gönderilen raporda,

"Maruz kaldığı iddia edilen cinsel istismar sonrası yeme bozukluğu, majör depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu tanı kriterlerini taşıdığı, ruh sağlığının bozulduğu, tedavisi için hakkında sağlık tedbiri çıkarılması uygun görülmüştür" denildi.

Suçlamaları kabul etmedi

İ.M.Ş.'yi senelerce taciz ettiği iddia edilen S.D., mahkemede kendisine yönelik suçlamaları kabul etmedi. Aile içinde konunun tartışıldığı dönemden sonra eşinden boşandığı belirlenen S.D.,

"Hiçbir zaman İ.M.Ş.'ye cinselliği çağrıştıracak herhangi bir harekette bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Böyle bir davranış varsa mahkemeye gitmek için neden 2- 3 yıl beklemişler?" dedi.

1/6 oranında indirim yapıldı

Mahkeme heyeti, sanık S.D.'ye ilk eylemi için 'sarkıntılık düzeyinde kalan çocuğun cinsel istismarı' suçundan 3 sene, son eylemi için ise 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 8 yıl hapis cezası verdi. Sanığın üçüncü derece akraba olması nedeniyle cezayı yarı oranında artıran heyet, 12 yıla hükmetti. Toplam 15 yıl cezadan ise 1/6 oranında indirim yapıldı. S.D., 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım