Lübnan Genelkurmayı'ndan 'Hazır olun' çağrısı

  • 3711
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Kasım 2017 Salı 11:44

Lübnan Genelkurmay Başkanı Joseph Aun 'düşman İsrail'in tehdit ve ihlallerine cevap vermek için' ülkenin güney sınırında 'tam kapasite hazır olunması' emri verdi.

İsrail'in İran ve Hizbullah'ı gerekçe gösterip 'ılımlı Arap liderlere' ittifak çağrısı yapması ve Suudi Arabistan ile gizli bir şekilde görüşüldüğünü itiraf etmesi sonrasında Lübnan ordusu güney sınırındaki askerlerinden 'tam kapasite hazır olmalarını' istedi. 

Genelkurmay Başkanı Joseph Aun, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Düşman İsrail'in tehdit ve ihlallerine karşı tam kapasite hazır olun" emrini verdi.

Aun, İsrail sınırındaki 'istikrarın korunması' için 1701 sayılı BM Güvenlik Konseyi (BMGK) kararının 'düzgün şekilde uygulanması' adına tetikte olunması çağrısını yaptı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım