Liseli kızı öpen şahsın cezası belli oldu

Son Güncelleme: 14 Ekim 2017 Cumartesi 17:38

Zonguldak ilinde 19 yaşındaki S.K.'ye (olay günü 17 yaşındaydı) 17 yaşındaki A.Y.'yi, dudağından öperek ve sarılmaya çalışıp cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile 4 yıl 5 ay hapis cezası verildi.

Olay, 20 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşti. Karabük’te ikamet eden ve olay tarihinde 17 yaşında olan S.K., iddialara göre, liseden kız arkadaşları, ikisi de olay tarihinde 15 yaşında olan A.Y. ve F.Ö. ile birlikte gezmek için Zonguldak iline geldi. S.K., bindikleri otobüste A.Y.’yi dudağından öptü; daha sonra gittikleri şehir merkezindeki akrabasının evinde de sarılmaya çalıştı. Evden ayrılmak isteyen kızları bıçakla tehdit eden S.K., yakınlarının eve gelmesi ile gitmelerine izin verdi. Liseli kızların şikayeti üzerine gözaltına alınan S.K. hakkında, ‘Çocuğun basit cinsel istismarı’ ve ‘Kişi hürriyetini yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı.

CEZA ALDI AMA ŞİMDİLİK TUTUKLANMADI

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuksuz sanık S.K. katılmadı.  Mahkeme heyeti, sanık S.K.’ya, ‘Basit cinsel istismar’ suçundan 4 yıl 5 ay hapis cezası verdi. ‘Kişi hürriyetine yoksun kılma’ suçundan verilen 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası ise hükmün açıklanması geri bırakılarak ertelendi. Dosyanın temyiz aşaması göz önüne alınarak S.K. hakkında tutuklama kararı verilmedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım