Kuzey Kore’nin tehditleri artıyor… Yine fırlattılar

Son Güncelleme: 15 Eylül 2017 Cuma 08:39

Geçtiğimiz günlerde hidrojen bombası deneyip dünyayı ayağa kaldıran Kuzey Kore Türkiye saati ile 1:10 sularında bir füze denemesi daha yaptı.

Kuzey Kore bir füze daha fırlattı… Reuters’dan alınan haberlere göre; türü ilk etapta belirlenemeyen füze başkent Pyongyang’ın Sunan bölgesinden doğuya doğru fırlatıldı. Japonya’da Hokkaido ve Tohoku bölgelerinde yaşayan vatandaşlara sığınaklara gitmeleri uyarısı yapıldı. Güney Kore ve ABD orduları, füze ile alakalı bilgilere ulaşmak için çalışma yürütüyor. ABD'den gelen son dakika bilgisine göre ise, Başkan Donald Trump, Beyaz saray'da askeri yetkililerden bilgi aldı.

Güney Kore Savunma Bakanlığı ise yaptığı son açıklamada Kuzey'den ateşlenen füzenin muhtemelen 3.700 kilometre mesafe yol aldığını ve maksimum 770 kilometre yüksekliğe ulaşıp, Japonya üzerinden Pasifik Okyanusu'na düştüğünü açıkladı.

Japonya Devlet Bakanı Yoshihide Suga da basın mensuplarına verdiği demeçte, füzenin Hokkaido adasının üzerinden geçtiğini ve denize düştüğünü ifade etti. Ayrıca Japonya'nın hava savunma sistemlerinin füzeye yönelik olarak harekete geçmediği de belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım