Kuzey Kore ABD'ye saldırırsa... İşte dehşet verici senaryo!

Son Güncelleme: 27 Kasım 2017 Pazartesi 18:36

Amerikan National Interest (NI) dergisi, ABD ile Kuzey Kore arasında nükleer savaş çıkması halinde meydana gelebilecek bir senaryoyu kurguladı.

ABD ve Kuzey Kore arasındaki karşılıklı saldırı mesajları sürerken NI, Pyongyang'ın Los Angeles'a 250 kilotonluk nükleer bomba fırlatması durumunda oluşacak tabloyu analiz etti. 

'2. DÜNYA SAVAŞI'NDAKİ ZAYİATIN 2.5 KATI'

NI yazarı Daniel R. DePetris'e göre 250 kilotonluk nükleer bombanın Los Angeles'a denk gelmesi durumunda megakentte yaşayan 378.000 kişi yaşamını yitirecek.

860.000 kişi de yaralanacak. Toplamda 1.2 milyondan fazla kişi bombadan olumsuz bir şekilde etkilenmiş olacak. Bu rakam, ABD ordusunun 2. Dünya Savaşı'nda yaşadığı zayiattan 2.5 kat daha fazla olacak.

Nükleer bombanın düştüğü yerin 5 kilometre çevresindeki tüm binalar ise yıkılacak ve bu alan içindeki kişilerin hayatta kalma şansı çok çok az olacak.

11 Eylül saldırılarından sonra ABD'nin izlediği politikayı hatırlatan DePetris, Washington yönetiminin önemli bir kentin yok olması karşısında vereceği tepkinin büyüklüğünü okurların hayal gücüne bıraktığını ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım