Kuzey Kore - ABD gerilimi son safhada: Emir bekliyorlar

Son Güncelleme: 10 Ağustos 2017 Perşembe 08:39

Kuzey Kore resmi haber ajansı Kuzey Kore ordusunun ağustos ortasında Guam'a 4 tane füze yollamak için Kim Jong Un'un emrini beklediğini ifade etti.

Kuzey Kore yönetimi Büyük Okyanus'ta bulunan ABD toprağı Guam'a orta menzilli füze saldırısı yapmak için Ağustos ayının ortasını işaret etti. Kuzey Kore’nin resmi haber ajansında yer alan açıklamaya göre, ağustos ayında ABD'ye bağlı özerk Guam açıklarına 4 tane orta menzilli füze fırlatma planı, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un onayında.

Kuzey Kore ordusunun yaptığı açıklamada,

"Planımızı yapacağız ve Guam'ı vurmak için Başkomutanımızın emrini bekleyeceğiz" denildi.

Yetkililer, Trump'ın tehditlerini ise "bir avuç saçmalıktan ibaret" şeklinde tanımladı.​

ABD sert çıktı!

ABD Savunma Bakanı Mattis, Kuzey Kore yönetimine, "Rejimlerinin sonunu getirecek ve halkı yıkıma uğratacak eylemler planlamayı kesme" uyarısını yaptı. Yaptığı yazılı açıklamada Mattis,

"Kuzey Kore kendi kendini izole etmeyi bırakmalı ve nükleer silah yarışından vazgeçmeli. Rejimin eylemleri, bize karşı ağır bir şekilde yenilmeye devam edecek. Başlattığı silahlanma yarışı ya da çatışmayı kaybedecektir" dedi.

Mattis, Kim Jong Un yönetiminin nükleer füze programı krizini "diplomatik şekilde çözmeyi tercih ettiklerini" yineledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım