Kuytul'un yadırgatıcı hali kelepçelenmeyi gerektirir miydi?

Son Güncelleme: 05 Şubat 2018 Pazartesi 16:18

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un gözaltına alınması ile alakalı köşesinde bir yazı paylaşan Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, "Yadırgatıcı hali kelepçelenmeyi gerektirir miydi?" diye sordu.

Karar yazarı Albayrak, geçtiğimiz hafta Alparslan Kuytul'un Fırat Kalkanı Harekatı ile alakalı eleştirel sözler içeren konuşması üzerine Furkan Vakfı'na yapılan operasyonu ve gözaltıları bugünkü köşesine taşıdı. 

"Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, AK Parti iktidarına müthiş bir öfke duyuyor. Altından kalkamıyor bu öfkenin" diyen Albayrak, şu ifadeleri kullandı:

"Evet, yerli yersiz demeden öyle laflar ‘çakıyor' ki iktidara, niyetinin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu çok belli ediyor. Yadırgatıcı bir hal. Peki, kelepçelenmeyi gerektirir mi bu? Kesinlikle gerektirmez, çünkü ifade özgürlüğünde makullük şartı aranmaz. Sadece şiddet ve hakaret içermeme şartı aranır."

Kaynak: Hürriyet

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım