Kürt bayrağını indiren Yüzbaşı infaz edildi!

Son Güncelleme: 28 Kasım 2017 Salı 08:17

Bağdat yönetiminin Kerkük'te kontrolü sağlamasından sonra valilik binasındaki Kürt yönetimi bayrağını indirip Irak bayrağı asan Yüzbaşı Cerrah, kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürüldü.

Kuzey Irak Bölgesel Yönetiminin 25 Eylül tarihinde yaptığı bağımsızlık referandumundan sonra Bağdat yönetimi, Kerkük başta olmak üzere tartışmalı bölgeleri ele geçirmek için harekete geçmiş ve 16 Ekim'de Kerkük'ün yönetimini IKBY'den geri almıştı.

KÜRT BAYRAĞI YERİNE IRAK BAYRAĞI

Vali'nin şehirden kaçtığı operasyonda Bağdat yönetimine bağlı birlikler valilik binasına girmiş ve binadaki Kürt bayrağı indirilip, merkezi yönetim bayrağı çekilmişti.

Kürt yönetimi bayrağını indirerek Bağdat bayrağını asma görevi de, Irak Özel Kuvvetler'e bağlı Yüzbaşı Ahmet Salih Cerrah'a verilmişti. Cerrah, kalabalık bir asker topluluğu önünde bayrak değişimini yapmıştı.

ÖLDÜRÜLDÜ

Bugün Bağdat'tan gelen habere göre Cerrah, öldürüldü.

Resmi olmayan açıklamaya göre Özel Kuvvetler'de görevli olan Cerrah, Bağdat'ta yüzü maskeli iki kişi tarafından infaz edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım